Bitcoin

3 powody, dla których akcja CFTC przeciwko BitMEX nie spowoduje spadku ceny Bitcoin

Cena bitcoina spadła o 4% po tym, jak CFTC ujawniło zarzuty wobec BitMEX, ale BTC pozostaje zwyżkowy w długim okresie.

W ciągu ostatnich kilku godzin cena Bitcoin ( BTC ) gwałtownie spadła, gdy amerykańska Komisja ds. Handlu Towarami i Kontraktami Terminowymi (CFTC) obciążyła BitMEX za ułatwienie prania pieniędzy i prowadzenie nielegalnej giełdy pochodnych kryptowalut.

Jeszcze większy szok nastąpił, gdy władze ogłosiły aresztowanie Samuela Reeda, jednego ze współzałożycieli BitMEX

BitMEX był od dawna najbardziej dominującą giełdą futures na Bitcoin, przynajmniej do marca 2020 r., Kiedy to ogromna likwidacja Czarnego Czwartku o wartości 1 miliarda dolarów spowodowała, że ​​cena spadła poniżej 3750 USD. W ostatnich miesiącach nowi konkurenci, tacy jak Binance Futures i ByBit, znacznie zwiększyli swój udział w rynku.

Chociaż branża spodziewała się, że pewnego dnia pojawią się zarzuty przeciwko BitMEX , aresztowanie Reeda jest nieoczekiwaną niespodzianką. Natychmiast po ogłoszeniu wiadomości cena BTC spadła z 10883 USD do 10437 USD, co oznacza spadek o 4,11%.

Na szczęście istnieje kilka czynników, które mogą pomóc w odzyskaniu Bitcoina w krótkim okresie. Katalizatorami są krótki czas trwania bieżącej korekty, poprzednie reakcje Bitcoina na zagrożenia regulacyjne oraz utrzymywane w tej chwili wsparcie w wysokości 10500 USD.

Bitcoin widzi szybki i intensywny spadek w krótkim okresie

Cena Bitcoina spadła o ponad 4% w ciągu dwóch godzin, poziomu zmienności, którego zwykle nie widać.

Zwykle gdy Bitcoin spada z taką intensywnością, powoduje to kaskadę likwidacji. Ponieważ wiele transakcji na rynku kontraktów terminowych jest wysoce lewarowanych, prowadzi to do pętli likwidacji długich kontraktów, co skutkuje większym spadkiem.

Tym razem otwarte zainteresowanie i wolumen na rynku kontraktów terminowych są znacznie niższe. Na rynku jest mniej aktywnie otwartych transakcji z nadmierną dźwignią, co zmniejsza prawdopodobieństwo ogromnej korekty.

Historia pokazuje, że spowolnienia wywołane regulacjami są punktami poprawy

Przez lata rynek kryptowalut przetrwał wiele negatywnych działań regulacyjnych wprowadzonych przez rządy na całym świecie, ale, jak mówi badacz Bitcoin, Vijay Boyapati, BTC silnie odzyskało równowagę po każdym z nich.

Chociaż oskarżenie przeciwko BitMEX może mieć krótkoterminowe konsekwencje niedźwiedzi, w dłuższej perspektywie Boyapati powiedział, że prawdopodobne jest ożywienie. On powiedział :

„Rynek bitcoinów zawsze reagował negatywnie na poważne problemy z wymianą lub konfiskaty rządowe. Historycznie rzecz biorąc, zawsze stanowiło to doskonałą okazję do zakupu Bitcoinów. Działania Departamentu Sprawiedliwości przeciwko BitMEX nie będą się różnić. ”